Rengeteg munka vár még serdülőinkre

2021.09.14

Korán jött még serdülőinknek a selejtező torna, akik előtt még sok-sok dolgos hétköznap áll a csapattá érés útján.

2021.09.11. szombat, Leány serdülő bajnokság, Selejtező C Csoport, Helyszín: Szekszárd

Darazsak Sportakadémia – Vasas Akadémia/A 65-68 (16-13,11-21,17-19,21-15)
Darazsak Sportakadémia: Szlávik B. 18, Horváth H. 11, Sonkoly F. 10, Ábrahám E. 9, Varga B. 6/3, Ritecz K. 4, Kocsárdi R. 4, Csaplár Nagy L. 3, Szabó B. -, Szabó R. -, Mészáros N. -, Horváth I. –

Darazsak Sportakadémia – Atomerőmű-KSC Szekszárd 92-66 (32-12,26-15,20-26,14-13)
Darazsak Sportakadémia: Sonkoly F. 15, Ritecz K. 14, Szlávik B. 12, Ábrahám E. 12, Csaplár Nagy L. 11, Mészáros N. 8, Szabó B. 5, Horváth H. 5, Horváth I. 5, Kocsárdi R. 2, Varga B. 2, Szabó R. 1

2021.09.12. vasárnap

Darazsak Sportakadémia – Szegedi KE/A 51-52 (27-2,8-12,8-15,8-23)
Darazsak Sportakadémia: Szlávik B. 16, Csaplár Nagy L. 8, Horváth H. 8, Ritecz K. 4, Ábrahám E. 4, Kocsárdi R. 4, Szabó B. 3, Szabó R. 2, Horváth I. 2, Varga B. -, Sonkoly F. -, Mészáros N. –

Stoics Judit (edző): „A Vasas Akadémia „A” csapatával kezdtük ezt a nehéz fordulót. Tudtuk, hogy nagyon kemény mérkőzés lesz, hiszen a Vasasnak ez a korosztálya igen erős, jó szerkezetű csapat. Az első negyed jól sikerült, viszont a második ötösünk jóval gyengébb teljesítményt nyújtott, ezért félidőben 7 pont volt a fővárosiak előnye. A második félidőt nem kezdtük jól, így még nagyobb hátrányba kerültünk. Az utolsó negyedben borzasztó nagyot küzdöttünk, fel is jöttünk 1 pontra, de ez a 10 perc kevés volt a fordításra. Nagyon sajnálom, mert ez a negyed mutatta meg igazán a valós arcunkat, ebből kell a továbbiakban építkezni.

Még aznap délután a házigazda Szekszárd csapatával játszottunk. Az első két negyedben nagyon jól játszottunk, bár a védekezéssel nem voltam elégedett. Sok egyéni hiba volt, a támadásaink lendületesek, dinamikusak voltak. Félidőben úgy tűnt túlságosan megelégedtünk az eredménnyel, mert a harmadik negyedünket kriminálisan kezdtük. Másfél perc játék után kellett időt kérni és rendezni a fejeket, ami inkább az utolsó negyedre rendeződött.

Vasárnap nagyon fontos mérkőzés következett, hiszen aki nyer Főtáblára kerül. 27-2-re vezettünk az első negyed végén. Na de jött még három… A második negyedtől 8 pontot bírtunk dobni negyedenként, teljesen szétestünk, a védekezésben is rengeteg hibát vétettünk, a végjátékunk pedig totál fej nélküli volt. A Szeged megérdemelten nyert, nekünk pedig még sok-sok munka kell ahhoz, hogy csapattá váljunk és a hibákat kijavítsuk, illetve rengeteg tanulnivaló van még. Két hét múlva középházi selejtező vár ránk, addig edzés, edzés, edzés.”