Száz fölé jutott a Sportdarázs-SMAFC

2021.05.08

Szoros első félidő után magabiztos győzelmet aratott csapatunk a női amatőr bajnokság Piros csoportjának hétvégi mérkőzésén.

A mérkőzés elején sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban az első játékrész végére lélegzetvételnyi előnyhöz jutottunk (10. perc 19-14). A második etapban felpörögtek a vendégek, és egy kosárra megközelítették csapatunkat (20. perc 41-39). A fordulás után aztán robbantottunk, támadásban és védekezésben is feljebb kapcsoltunk, így el is dőlt a mérkőzés (30. perc 71-52). A negyedik negyedre már csak a különbség volt a kérdés, végül pedig száz pont fölé jutva, örömjátékkal szerezték meg a lányok a győzelmet (40. perc 102-74).

2021. 05. 08. Női amatőr bajnokság, Piros csoport, 28. forduló, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – Kanizsai Vadmacskák SE 102-74 (19-14, 22-25, 30-13, 31-22)
Sportdarázs-SMAFC: Varga A. 19/3, Sitku Zs. 18, Varga K. 12/3, Erdélyiová A. 12/3, Bakó P. 11, Szeli K. 9, Kovács L. 6/6, Varga S. 6, Kocsis F. 4, Gottschling P. 3, Karácsony T. 2, Soós D. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Nagyon jó mérkőzést játszottunk! Az idény során először száz pontot dobtunk, és most először játszottunk teljes kerettel, a felnőtt csapat három játékosával kiegészülve. Ennek köszönhetően nőtt a játékunk minősége is, és a rotációs lehetőségek is bővültek. A többieknek is köszönetet kell mondanom, mert a szezon legnehezebb időszakában segítették a csapatot. Mindenki örülhet, mert egy nagyon jó mérkőzést nyertünk meg. A második félidőben jobban védekeztünk, és ez az, amiben biztosan javulnunk kell, mert néha elfelejtünk védekezni, és sorra kapjuk a kosarakat. Most is így volt, az első félidőben 39 pontot kaptunk, és ennek nem lenne szabad megtörténnie. A fordulás után robbantottunk, és onnantól kezdve kézben tartottuk a találkozót!

Gábor Erzsébet (edző, Kanizsai Vadmacskák SE): A Sopron jobban támadott, és védekezésben is jobban teljesített, a játék minden elemében jobbak voltak nálunk.