Szorgos munkával kivívták a főtáblás pozíciót

2022.03.01

Már a torna első napján biztosították helyüket az ország legjobb 16 csapata között!

2022.02.27. – Serdülő bajnokság, főtábla selejtező, 2, forduló, Alsóház, A csoport, Baja

Soproni Darazsak Akadémia/A – Bajai NKK 69 -52 (21-12, 9-7, 21-18, 18-15)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Schmidl N. 16, Csaplár M. 12, Szemenyei A. 11, Bidló B. 9, Horváth H. 6, Németh L. 5, Fekete Zs. 4, Harcos L. 2, Perlaki V. 2, Szabó S. 2, Áron Sz. -, Spendel A. -,

Vasas Akadémia/B – Soproni Darazsak Akadémia/A 59 -68 (14-10, 16-20, 16-20, 13-18)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Csaplár M. 20, Szabó S. 11/3, Fekete Zs. 7, Fekete L. 7, Áron Sz. 6/3, Szemenyei 5, Németh L. 5, Schmidl N. 4, Bidló B. 2, Horváth H. 1, Harcos L. -, Perlaki V. -,

Soproni Darazsak Akadémia/A – DVTK Akadémia/B 44 -59 (12-15, 17-13, 7-15, 8-16)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Fekete Zs. 8, Csaplár M. 6, Harcos L. 6, Bidló B. 6, Horváth H. 5, Áron Sz. 4, Fekete L. 3, Spendel A. 2, Perlaki V. 2, Schmidl N. 1, Szabó S. 1, Németh L. -,

Bencze Mária (vezetőedző): „A hétvégén Baján voltunk a Serdülő Bajnokság Főtábla selejtezőjének 2. fordulóján! Nem más volt a tét, mint a legjobb 16-ba jutás, amihez minimum 2 mérkőzést meg kellett nyernünk! A lányok óriási lendülettel álltak bele mindkét szombati mérkőzésbe! Kiemelkedő csapatvédekezésünkből, gyors támadásokat vezettünk, nagyon jó százalékkal, és ez meghozta a győzelmet!
A vasárnapi mérkőzéshez, már tét nélkül állhattunk oda! A félidőben még mi vezettünk 2 ponttal, a szünet után viszont sajnos teljesen lefőtt a kávénk, elfáradtunk testileg és fejben is!
Összességében, nagyon büszke vagyok a lányokra, elértük az év elején, saját magunknak kitűzött célt, a FŐTÁBLÁT!
Innentől már minden mérkőzést egy ajándéknak veszünk, a további fejlődésünk érdekében!