Szoros első félidő után győzelem a megyei rangadón

2021.01.08

Sikerrel nyitotta az új évet a Sportdarázs-SMAFC együttese, akik a Győr ellen diadalmaskodtak.

Jobban kezdték a mérkőzést a vendégek, azonban csapatunk hamar megtalálta a ritmust, és a maga javára fordította a találkozót (10. perc 16-12). Félidőre megfelezték hátrányukat a vendégek (27-25), majd a harmadik etapban robbantott a Sportdarázs, és megnyugtató előnyt épített ki (40-31). A záró tíz percben még egy fokozattal feljebb tudtak kapcsolni a lányok, és még magabiztosabbá tették a győzelmet (40. perc 56-43).

2021. 01. 08. Női Amatőr Bajnokság, Piros csoport, 12. forduló, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – UNI Győr-SZESE 56-43 (16-12, 11-13, 13-6, 16-12)

Sportdarázs-SMAFC: Pfeiffer V. 14, Bakó P. 12, Erdélyiová A. 9/3, Szeli K. 8/3, Karácsony T. 7, Soós D. 4, Kocsis F. 2, Kovács L. –, Gottschling P. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Boldog vagyok! Nem könnyű ennyi idő után újrakezdeni a szezont. Még egy rutinos csapatnak is nehéz, nem hogy fiataloknak. Jó mérkőzést játszottunk, bár főleg az első félidőben sok büntetőt hagytunk ki. Több ponttal is zárhattuk volna a félidőt, de végig irányítottuk a mérkőzést, szóval elégedett lehetek a mérkőzésen látottakkal.

Ábrahám Márta (edző, UNI Győr-SZESE): Félidőig tudtunk jó mérkőzést játszani, utána úgy gondolom, a játékvezetők elég erősen belenyúltak a találkozóba. Sok faultot nem, vagy csak későn kaptunk meg, és ez felőrölt minket. Emellett nyilván pontatlanul dobtunk, mérkőzések óta képtelenek vagyunk kosarat dobni, ráadásul pedig ma még dekoncentráltak is voltunk.