Szoros első félidő után magabiztos győzelem

2021.05.26

A nagyszünetben még egy ponttal a vendég pécsiek vezettek, azonban a fordulás után hengerelt a Sportdarázs-SMAFC a Piros csoportban.

A mérkőzés elején hamar megtalálták a ritmust a lányok, és az első játékrész közepére már tízpontos előnyben voltak, azonban a második etapra felszívta magát a vendégcsapat, és 21-20-nál utolérte a mieinket, sőt, a vezetést is átvették (20. perc 25-26). Jót tett a szünet csapatunknak, hiszen a második félidőben összesen tizenkettő pontot engedélyeztek a pécsieknek, és támadásban is visszataláltak a helyes útra, amely végül egy harmincpontos győzelmet eredményezett (40. perc 68-38)!

2021. 05. 26. Női amatőr bajnokság, Piros csoport, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – NKA-Pécs-PEAC 68-38 (16-7, 9-19, 23-5, 20-7)
Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 21, Varga S. 15, Soós D. 8, Varga K. 7, Molnárová L. 6, Kocsis F. 5, Karácsony T. 3, Szeli K. 3, Ács A. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Az első félidőben nem úgy védekeztünk, ahogy kellett volna, nem volt meg a megfelelő hozzáállás. A második félidőre ez teljesen megváltozott, sokkal jobban védekeztünk egy-egy elleni szituációkban, Boldogok vagyunk, mert ez már zsinórban a negyedik olyan találkozó, amelyet harminc ponttal tudtunk megnyerni. Most rendelkezünk olyan kerettel, amellyel sikeresen lehet szerepelni a másodosztályban. Vár még ránk egy találkozó pénteken idegenben, de én már most szeretnék gratulálni a csapatomnak!

Szentpáli Gergő (edző, NKA-Pécs-PEAC): Az első félidőben nagyon jól játszottunk, nagy energiákat mozgósítottak a lányok, ezzel elégedett vagyok. Kár a második félidőért, mert úgy gondolom, több volt ebben a mérkőzésben, de sajnos elfáradtunk.