Szoros lett a vége

2020.12.06

Az első három negyedben kiépített nagyobb előnyének köszönhetően tudott nyerni a Sportdarázs-SMAFC.

A mérkőzés elején sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első játékrész utolsó perceiben azonban sikerült ellépni ellenfelünktől, akik egy jó irányzott triplával megfelezték a különbséget a dudaszó előtt (10. perc 20-16). A második etapban már mi irányítottunk, és megnyugtató előnyre tettünk szert a félidőig (20. perc 44-29). A fordulás után kiegyenlített játék zajlott a pályán, (30. perc 64-50), az utolsó játékrészben azonban új erőre kapott a vendég csapat, és szorossá tudta tenni a végjátékot, ám a dudaszó pillanatában így is mi örülhettünk (40. perc 70-65).

2020.12. 06. vasárnap, Női Amatőr Bajnokság, Piros csoport, 9.forduló, Sopron

Sportdarázs-SMAFC– Radobasket 70-65 (20-16, 24-13, 20-21, 6-15)
Sportdarázs-SMAFC: Pfeiffer V. 14, Kocsis F. 13/3,Tarr S. 12/6, Bakó P. 9/3, Szeli K. 8, Kovács L. 5/3, Egresits R.5, Soós D. 4, Gottschling P. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Fontos mérkőzést nyertünk meg, hiszen nehéz héten vagyunk túl. Nem könnyű ilyen fiatal csapattal edzeni, de az egész mérkőzésen jól teljesítettünk,tizennégy ponttal vezettünk az utolsó negyed előtt. Ekkor kihagytunk négy-öt könnyű kosarat, és sok labdát veszítettünk el, de ennek ellenére örülök a győzelemnek, mert a lányok szívvel-lélekkel játszottak. Ezután sem leszünk könnyebb helyzetben, hiszen jövő héten két mérkőzést is játszunk, de nem csak nekünk vannak ilyen jellegű problémáink, ezért csináljuk tovább a dolgunkat, és megyünk előre, mert ha ilyen hozzáállással játszunk, bárki ellen lehet esélyünk a győzelemre!

Radovics József (edző, Radobasket): Gratulálok a Sopron fiataljainak, de sokkal nagyobb hazai pályával szembesültünk, mint a legutóbbi mérkőzésen.