Szorossá tudták tenni

2020.10.11

Tíz pont feletti hátrányt dolgozott le az utolsó negyedben, és tette nyílttá a találkozót a Sportdarázs-SMAFC a Piros csoportban.

Rögtön magához ragadta az irányítást a vendég csapat (5. perc 7-11), és az első játékrész végére hat pontos előnybe kerültek (10. perc 14-20). A különbség a második etap közepén átlépte a tíz pontot (19-30), ám félidőig ezen valamelyest tudott kozmetikázni Giustino Altobelli csapata (20. perc 26-35). A fordulást követően még egy fokozattal feljebb kapcsolt a MAFC, és még magabiztosabbá tette a vezetést (30. perc 35-48). A záró tíz percben mindent megtettek a lányok, de hiába tették nyílttá a találkozó végjátékát, a győzelem ezúttal elmaradt (40. perc 57-61).

Női Amatőr Bajnokság, Piros csoport, 3. forduló, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – MAFC 57-61 (14-20, 12-15, 9-13, 22-13)

Sportdarázs-SMAFC: Karácsony T. 14/3, Szeli K. 13, Egresits R. 12, Bakó P. 5, Tarr S. 4, Kocsis F. 4, Ács A. 3, Ács L. 2, Gottschling P. –, Kovács L. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Egy nyerhető meccset veszítettünk el hazai pályán. Nem tudom, miért kezdtünk ilyen puhán, de ez okozta a vesztünket. Nagyon rosszul dobtunk mezőnyből, és a büntetőkkel is gondjaink voltak. Gratulálok ellenfelünknek, mert végig irányították a mérkőzést. A végjátékban esélyünk volt a győzelemre, és tetszett a csapat hozzáállása, az hogy az utolsó pillanatig küzdöttek, ez ma ennyire volt elég.

Weisz Miklós (edző, MAFC): Egy rendkívül küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl. Nem tetszett a Sopron rendkívül agresszív védekezése, de szerencsére volt annyi előnyünk a harmadik negyed végén, ami a meccs végéig kitartott. Nem gondoltam volna, hogy 28 eladott labdával mérkőzést tudunk nyerni, de a lepattanózással tudtuk kompenzálni.