Teljesítették, amit kitűztek maguk elé

2021.02.01

Nehéz csoportból léptek tovább lányaink.

2020.01.30. Leány Serdülő Bajnokság, Főtábla Selejtező, B csoport Sopron

Soproni Darazsak Akadémia/A – Kaszások Akadémia/A 49-70 (13-16, 8-19, 14-21, 14-14)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Csaplár-Nagy L. 11, Iván R. 9, Horváth H. 9, Szabó B. 7, Horváth I.4, Szabó R. 4, Tóth P. 2, Schmidl N. 2, Pongrátz P. 1, Ordasi E. -, Janka L. -, Sipőcz D. -,

Kanizsa DKK – Soproni Darazsak Akadémia/A 57-75 (15-12, 16-21, 11-28, 15-14)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Iván R. 20, Csaplár-Nagy L. 11, Ordasi E. 10, Horváth H. 10, Pongrátz P. 8, Szabó R. 8, Schmidl N. 3, Szabó B. 3, Sipőcz D. 2, Janka L. -, Tóth P. -, Horváth I. -,

Soproni Darazsak Akadémia/A – Miskolci SI Vadmacskák/A 47-77 (13-21, 8-13, 14-23, 12-20)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Iván R. 18, Csaplár-Nagy L. 11, Schmidl N. 8, Pongrátz P. 6, Szabó R. 3, Janka L. 1, Ordasi E. -, Horváth H. -, Szabó B. -, Sipőcz D. -, Tóth P. -, Horváth I. -,

Hollós Dániel (edző): „Nem kerültünk könnyű csoportba, az elsődleges célunk az volt, hogy továbbjussunk belőle. Első mérkőzésünk a Kaszások csapata ellen volt, az első negyedben még tudtuk tartani a lépést ellenfelünkkel, a másodikban viszont magabiztos előnyt sikerült kiharcolniuk az óbudai lányoknak. Nem tudtuk Pankát tartani, aki a korosztályában az egyik legjobb az országban, ellenben elkezdtük játszani és szép megoldásokat csinálni támadásban. A második félidő kiegyenlített játékot hozott, elégedett voltam a lányokkal. Következett az a meccs, ami számunkra létfontosságú volt, az eredmények alapján, tudtuk, aki itt nyer az továbbjut nagy valószínűséggel. Nagyon rosszul kezdtük mindkét negyedet, de volt tartása a csapatnak és sikerült visszakapaszkodnunk a mérkőzésbe és 2 pontos előnnyel zárni a félidőt. Harmadik negyedben sikerült folytatni azt a jó ritmusú kosárlabdát, ahol abbahagytuk és fokozatosan el tudtunk lépni a kanizsai lányoktól. Nagy energiákat mozgósítottunk, nagyon szép megoldásaink voltak és védekezésünk is nagyon rendben volt! Az utolsó negyedet álmoskásan kezdtük, de sikerült rendezni sorainkat és tartani megnyugtató előnyünket! Utolsó mérkőzésen már a továbbjutás tudatával a zsebünkben a miskolci csapat várt ránk, és a csoport második hely megszerzésének a lehetősége. A fizikálisan nagyon erős csapat ellen jól kezdtünk, sok buta faultot ütöttünk és a lepattanó szerzésekkel is meggyűlt a bajunk. A második negyedben is hasonló volt a forgatókönyv. A második félidőre mentálisan és fizikálisan elfáradtunk, alap dolgokat nem sikerült megvalósítanunk, amit az elmúlt két hétben rengeteget gyakoroltunk. Helyezkedésünk és lepattanó szerzésünk továbbra is nagyon gyenge volt, így egy nagyobb arányú vereséggel zártuk a tornát, és csoport harmadikként folytatjuk a szereplésünket a bajnokságban. Összességében elégedett voltam a látottakkal, tudjuk miben kell fejlődnünk a következő 3 hétben, átbeszéltük játékosról-játékosra a hibákat is. Mentálisan és gondolkodásban sokat kell még fejlődnie fiatal csapatomnak, de látom már a jellemek fejlődését az első fordulóhoz képest, aminek nagyon örülök. Gratulálok a lányoknak a továbbjutáshoz, nagyon sok munka áll előttünk az elkövetkező időszakban, mindent bele! Illetve szeretnék gratulálni „A” csapatunknak is a hibátlan fordulóhoz! Hajrá Darazsak!”