Csak az első félidőben tudtak a saját tudásuk szerint kosárlabdázni, de a hosszabbításban kiharcolták a győzelmet juniorjaink.

2023. 12. 09. Leány junior bajnokság, Sopron

Darazsak Sportakadémia/B – UNI Győr NKA 80-76 (20-17, 21-13, 15-19, 11-18, 13-9)
Darazsak Sportakadémia/B: Raffay D. 19, Csaplár-Nagy L. 15, Varga B. 12/6, Szlávik B. 11, Biró Cs. 9/3, Egresits R. 4, Planágr R. 4, Őri S. 4, Bába K. 1, Kovács V. 1, Vajda N. -, Pásti R. –

Kaltenecker András (vezetőedző): „A heti edzésmunkánk látszik meg a mérkőzésen. Az első két negyedben tudtunk csak azon a szinten kosárlabdázni, ami elvárható. A második félidőben megfogott minket a 3-2 zóna, ez elsősorban azért történt meg, mert pontatlanok és figyelmetlenek voltunk. Ez a fásultság és dekoncentráltság volt a jellemző a heti munkánkra. Mindenképpen fejlődnünk kell ezen a téren, mert most jön számunkra a három legkeményebb mérkőzés, a Dvtk, a Vasas és a Beac idegenben. Ezeken a mérkőzéseken csak akkor lesz esélyünk jó mérkőzést játszani, ha mentálisan és fizikálisan is fel tudunk frissülni.

A hosszabbítás a csapat erejét mutatja, hiszen ma nem volt kiugró egyéni teljesítmény, de a végére a rendszerünkből tudtunk eredményesek lenni. Erre és a múlt heti NNKA elleni meccseinkre tudunk alapozni, és bízok benne, hogy becsületesen fel tudunk készülni az ellenfeleinkre.

Gratulálok a lányoknak a győzelemhez, kicsit egyszerűbben is megoldhattuk volna ma ezt a mérkőzést… Gratulálok a győrieknek is és sok sikert kívánok nekik a folytatáshoz!”