U16 EB, Miskolc – Egy hajszálra voltunk az elődöntőtől

2012.07.20

Óriási csatát hozott a magyar és a spanyol csapat negyeddöntője a miskolci U16-os A-divíziós EB-n! A mérkőzést nagyon idegesen, sok hibával kezdő válogatottunk 12 pontos hátrányból is felállt (8. perc 18-6), és a félidőben már csak egy pontra volt Spanyolországtól. Egészen a végjátékig fej-fej mellett haladt a két csapat, amikor 3 és fél perccel a vége előtt ellenfelünk megugrott 7 ponttal (55-48). A lelkes miskolci szurkolók segítségével innen is volt azonban még visszaút, de a bravúr végül nem sikerült, a spanyol válogatott 57-55-ös győzelemmel jutott be az elődöntőbe.

Fiataljaink közül Kuttor Enikő 2 ponttal zárt, Weninger Virág neve mellé ma nem került pont.

Szombaton 18.15-től az Oroszország-Csehország mérkőzés vesztesével folytatjuk az 5-8. helyért.

Spanyolország – Magyarország 57-55 (18-11 12-18 15-15 12-11)
Legjobb dobók: Flores 12, Lo Sylla 12, Quevedo 9/3, Capella 9/3 ill. Dubei 22/6, Horváth B. 17/9