Vereség a listavezető ellen

2022.02.27

Ugyan mindent megtettek, a bajnokság első helyezettje túl nagy falatnak bizonyult a Sportdarázs-SMAFC számára.

Már az első negyedben magukhoz ragadták a kezdeményezést a fővárosiak, és tíz pont körüli előnyt alakítottak ki. A második etap közepén a játékvezetők két technikai hibával kiállították a vendégek vezetőedzőjét, így a mérkőzés hátralévő részében vezér nélkül kellett teljesíteniük, azonban a pasarétiek ezt az akadályt is sikerrel vették, és végül megérdemelt győzelmet arattak, hiába tett meg minden tőle telhetőt a Sportdarázs-SMAFC (40. perc 55-75).

2022. 02. 27. Női amatőr bajnokság, Piros csoport, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – Vasas Akadémia II. 55-75 (14-24, 14-12, 16-19, 11-20)
Sportdarázs-SMAFC: Sitku Zs. 21/6, Bakó P. 18/6, Erdélyiová A. 6/6, Németh B. 4, Vasi H. 4, Török K. 2, Bognár D. –, Szomszéd Cs. –, Karácsony T. –, Gombkötő L. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): Nagyon jó csapat ellen léptünk ma pályára. Sajnálom, hogy kollégámnak idő előtt kellett távoznia a mérkőzésről. Ezen a héten sok meccset játszottak a játékosaink, köztük tegnap két U18-as találkozót, ezért nagyon fáradt csapat lépett ma pályára. Ma a saját játékunkat játszottuk, nem adtuk fel, annak ellenére, hogy egy nálunk erősebb csapattal játszottunk. Sok támadó lepattanót szedtek ellenünk, ezért hármas poszton változtatnunk kellett, mert ott előnyben voltak. Ez a húsz pont nem jó, de lehetett volna rosszabb is. Mennünk kell tovább, és kezelni a kialakult helyzetet.

Igor Skocovski (edző, Vasas Akadémia II): Gratulálok a csapatomnak, hiszen nem lehetett könnyű nekik edző nélkül játszani, bár az eredmény azt mutatja, hogy meg tudták oldani a feladatot. Az elején nagyon nem voltam elégedett, voltak pillanatok, amikor sokkal keményebben kellett volna védekeznünk. Gratulálok az ellenfélnek, jól küzdöttek a sok fiatal játékosukkal, látszik rajtuk a fejlődés.