Vereség a nyitányon

2021.09.24

A Sportdarázs-SMAFC hazai pályán sokáig vezetett a pécsiek ellen, a végén azonban a vendégek örülhettek.

Jól kapták el a rajtot a lányok, és bár végig szorosan alakult az első játékrész, a második etapra fordulva hazai előnyt regisztrálhattunk (21-17), amelyből ugyan tudtak faragni a pécsiek a nagyszünetig, ekkor azonban egy ponttal még mindig a Sportdarázs-SMAFC járt előrébb (33-32). A fordulás után átvették a mérkőzés irányítását a vendégek (46-51), és jó védekezésüknek köszönhetően megszerezték a győzelmet (63-75).

2021. 09.24. Női amatőr bajnokság, Piros csoport, Sopron

Sportdarázs-SMAFC – NKA-Pécs-PEAC 63-75 (21-17, 12-15, 13-19, 17-24)
Sportdarázs-SMAFC: Bakó P. 19, Kókai P. 16/3, Tarr S. 13, Ács L. 6, Kovács L. 3/3, Molnárová L. 3, Török K. 3, Gombkötő L. –

Giustino Altobelli (edző, Sportdarázs-SMAFC): A szezon első mérkőzése volt, de nem tudtunk teljes kerettel felállni. Többen a felnőtt csapattal edzenek, az pedig nekünk gond, hogy nem tudunk együtt gyakorolni. Három negyeden keresztül ugyanazon a szinten játszottunk, a negyedikben azonban 24 pontot kaptunk, az ellenfél pedig leszedett tizenöt támadó lepattanót. Ez volt a mérkőzés kulcsa. Dolgozunk tovább, készülünk a következő mérkőzésre.

Daliborka Kmezic (edző, NKA-Pécs-PEAC): Gratulálok a lányoknak az első győzelemhez, mindent megtettünk érte. Örülök, mert a mérkőzés nagy részében jól védekeztünk.