Az idei évben két serdülő csapatunk is kiharcolta a főtáblás szereplést, és a mostani, PVSK nélküli, „csonka” fordulóban meg is mérkőztek egymással.

2020.11.07. Leány Serdülő Bajnokság, Felsőház – Nyugat, Sopron

Soproni Darazsak Akadémia/A – NKA Pécs/A 37-62 (8-19,13-16,2-11,14-16)
Soproni Darazsak Akadémia/A: Iván R. 10, Madarász N. 7, Csaplár-Nagy L. 7, Horváth H. 4, Csaplár M. 4, Sipőcz D. 2, Tóth P. 2, Szabó B. 1, Szabó R. -, Ordasi E. -, Pongrácz P. -, Janka L. -,

Darazsak Sportakadémia – Soproni Darazsak Akadémia/A 99-18 (20-6,22-5,25-4,32-3)
Darazsak Sportakadémia: Völgyi L. 26/3, Janzsó A. 16, Marosvölgyi Zs. 14, Plangár R. 13, Bugledich R. 10, Szlávik B. 8, Ábrahám E. 4, Varga B. 4, Horváth V. 2, Szabadvári N. 2, Herczeg F. -, Fenyvesi F. -,
Soproni Darazsak Akadémia/A : Iván R. 6, Csaplár-Nagy L. 4, Janka L. 2, Pongrátz P. 2 , Szabó B. 2, Horváth H. 1, Madarász N. 1, Szabó R. -, Ordasi E. -, Csaplár M. -, Sipőcz D. -, Tóth P. -,

Veres Judit (Darazsak Sportakadémia, edző): „Ezen a mérkőzésen arra törekedtünk, hogy meccs szituációban gyakoroljunk olyan feladatokat, amiket edzésen már többé-kevésbé jól megoldunk. Különböző védekezési és támadási formációkat vettünk át és néztük meg, hol, mit kell javítani, és még többet foglalkozni vele edzésen.
Nem volt kellemes a “ kistestvérünk” ellen játszani, viszont az, hogy mindkét soproni csapatunk főtáblán szerepel az alapszakaszban, büszkeséggel tölt el!
Hajrá lányok! Hajrá Sopron! 😍”

Hollós Dániel (Soproni Darazsak Akadémia/A, edző): „Meg voltam elégedve az első mérkőzéseken látottakkal. Egy nagyon jó szerkezetű és jó pécsi csapattal játszottunk egy számunkra nagyon hasznos mérkőzést. Mindkét csapat sok hibával játszott, de sajnos hamar megnyugtató előnyt sikerült a pécsieknek kiharcolni. A harmadik negyedben nagyon az öltözőben maradtunk sajnos, de az utolsó negyedben sikerült szépíteni, aminek nagyon örültem. Második mérkőzésünk a testvércsapatunk ellen volt, rögtön a pécsi találkozó után. Egy tükröt kaptunk magunk elé, hogy hova kell fejlődnünk, mennyi a különbség a két csapat között. Ezt megbeszéltük a mérkőzés után is, remélem mindenki nagyobb bedobással fog edzeni a következő időszakban. Gratulálok mindkét csapatnak a győzelemhez!”